Máte právo rozhodnout
Zpět

Petr Kutílek, M.A., M.S.

FB_ Kutílek 1

V Praze 4 jsem se narodil a – s výjimkou studijních a pracovních výjezdů do Budapešti, New Yorku či Krakova – strávil většinu ze svých dosavadních 38 let.

Právě na svých pobytech v zahraničí jsem zažil praktické důkazy toho, co suše tvrdí politologické studie: že každé město či stát funguje o to líp, o co více se mohou jeho občané zapojit do rozhodování.

A o to ostřejší je pak realita Prahy 4. Je dobře vidět, že potřebujeme transparentnější a občanům přístupnou radnici. Lépe fungující správu městské části i obecních firem jako 4-Energetická. Že si z nás občanů starosta a radní nesmí dělat legraci v „Tučňáku“ coby svém soukromém časopisu. Že radnice má konečně vykázat z našich ulic hazard a s ním související kriminalitu, jako je to normální ve slušných zemích – i v dalších částech Prahy. Že má místo nekonečných slibů konečně pomoci vyřešit problémy s dopravu, aby se Praha konečně přiblížila západoevropským městům.

A proto jsem se tedy také začal angažovat v komunální politice. Praha 4 si zaslouží změnu od dlouhotrvající vlády kmotra Palounka. Trojkoalice, v níž se spojili zelení s křesťanskými demokraty a nezávislými do jedné silné kandidátky je podle mého názoru nejlepší – a vlastně jedinou – volbou, jak tuto změnu prosadit.

Mou prioritou bude transparentnější fungování radnice, čistší životní prostředí a veřejný prostor, a vykázání hazardních heren z naší městské části. Budu-li zvolen, navrhnu zrušení hazardních heren na Praze 4 na prvním zasedání nového zastupitelstva. Lidé si zaslouží, aby jim i v tomhle radnice naslouchala.


Petr Kutílek vystudoval politologii na Central European University v Budapešti (M.A., 2002) a management pro veřejnou správu na New York University (M.S., 2009). Pracovní zkušenosti má jak ze soukromého sektoru, kde několik let pracoval v poradenských firmách, tak i z neziskového sektoru. V Respekt institutu před pěti lety inicioval projekty zabývající se korupcí ve veřejném sektoru. Nyní je ředitelem organizace Pro bono aliance. V rámci svých občanských aktivit je iniciátorem petice Praha 4 bez hazardu.