Máte právo rozhodnout
Zpět

Ing. Josef Svoboda, Ph.D.

FB_Svoboda 2

Jsem rodilý Pražák. Narodil jsme se v Praze 6 a od roku 2007 žiji se svoji rodinou v Michli. Vrátil jsem se do míst, kde jsem byl zařazen do neoficiálního skautingu pod rouškou TJ Sokol Krč.

Svoji profesi jsem začal od píky. Prvně jsem se vyučil reprodukčním grafikem v národním podniku Svoboda. Odbornou teorii jsem si doplnil studiem na polygrafické škole v Lipsku. Do roku 1989 jsem kantořil na středních polygrafických školách. Od roku 1990 jsem vystřídal několik zaměstnavatelů – rektorát Univerzity Karlovy, ministerstvo kultury, Nejvyšší kontrolní úřad a ministerstvo financí. Měl jsem štěstí na výborné šéfy: jako na příklad prof. Radim Palouš, Pavel Tigrid, Lubomír Voleník, Eduard Janota, … Na můj návrh se adresa mého bydliště nazývá Tigridova.

V posledních dvou institucích, NKÚ a MF, jsem se věnoval tvorbě nezávislé kontroly a auditu ve státní správě a samosprávě. Ale v roce 2007 jsem byl odejit, aby některým nebylo mým týmem viděno pod ruce. Toho času jsem zaměstnancem Českého vysokého učení technického.

S manželkou nyní vychováváme dvě děti studující gymnázium Eliška Krásnohorské v Michli. Jejich dva starší sourozenci jsou již dostudovaní vysokoškoláci a volí si nezávislost a svoji budoucnost.

V komunální politice jsem byl činný v MČ Prahy 6 a 13. Nyní, když děti odrostly mám chuť se opět věnovat věcem veřejným, aby Praha 4 byla domovem tří generací.

kancléř ČVUT, 57 let