Máte právo rozhodnout
Zpět

Vyjasněme si: Je Petr Štěpánek proti betonu, nebo pro beton?

anonym-ořez2

Ve schránkách ve 2. volebním obvodu se objevil anonym, který si dělá starost o to, zda Petr štěpánek není ve skutečnosti exponentem betonářské lobby. Spisek je to prostý, ale distribuován byl profesionálně. Proto si vyjasněme:

Petr Štěpánek je kandidát na primátora hl. m. Prahy a zároveň vede kandidátku Trojkoalice do Zastupitelstva Prahy 4 v Podolí. Vzešel z občanského sektoru, zakládal hnutí Oživení, které hovořilo o korupci ve státní správě ještě v časech, kdy mnozí slušní lidé volili ODS. Je spoluautorem myšlenky sousedských slavností Zažít město jinak, ze kterých se dnes leckde v Praze těšíme. Na mnoha místech Prahy 4 coby opoziční zastupitel pomohl místním občanům v boji proti chystané předimenzované výstavbě, likvidaci veřejného prostoru či veřejných škol, které připravovala vládnoucí koalice.

Petr Hejma kandiduje do Zastupitelstva hl. m. Prahy na 26. místě a nominovalo ho hnutí Starostové a nezávislí. Pan Hejma přesvědčil našeho koaličního partnera, že je „skautem mezi developery“. Všichni víme, že to byl kompromis, na který se v politice čas od času musí přistoupit.

Ale co je důležitější: na volitelných místech kandidátky Trojkoalice jak do Zastupitelstva Prahy 4, tak Zastupitelstva hl. m. Prahy jsou lidé, kteří svou prací dlouhodobě reprezentují kvalitní místní samosprávu (Petr Štěpánek a Jana Plamínková na „velké“ Praze, Petr Štěpánek a Iva Kotvová na Praze 4) nebo občanský odpor proti zkorumpovaným radnicím (Jan Čižinský, Alžběta Rejchrtová na „velké“ Praze, Adéla Gjuričová, Marie Jelínková, Petra Rejchrtová nebo třeba Dan Mourek na Praze 4).

Jestliže konkurenti stále dokola opakují, že kandidátka musí být dokonalá, vědí, že by sami neobstáli. Nic není dokonalé, stejně jako v životě. Chápeme, že pro naše konkurenty je snadnější kritizovat osoby než náš program. Jestli chtějí takto mrhat časem, jejich věc.

My se chceme v rámci kampaně potkávat s lidmi a vysvětlovat jim program Trojkoalice. To je naše povinnost vůči občanům. Přesně to již řadu let děláme.